O blogu i o autorze


Hej – jestem Bartosz! Od kwietnia 2020 r. dzielę się z Tobą moimi przemyśleniami na temat rynków kapitałowych, pasywnego inwestowania i wolności finansowej.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytania:

  • Czy warto inwestować?
  • Czy mogę samodzielnie kontrolować moje inwestycje?
  • Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem i na jakie zyski można liczyć?
  • Jak i gdzie mogę uzyskać dostęp do międzynarodowych aktywów, w celu dywersyfikacji moich inwestycji?
  • Jak – pracując na etacie – poprawić swoją sytuację finansową, lub kierować się do pełnej finansowej niezależności?

to ten blog jest dla Ciebie. Oznacza to również, że jesteś świadomy, że dzięki poszerzaniu swojej wiedzy, możesz zostać samodzielnym inwestorem, który inwestuje z głową!

Jeśli chcesz otrzymywać ode mnie informację o każdym nowym artykule pojawiającym się na blogu, to zapisz się na mój newsletter. Obiecuję, że nie będę Ci wysyłał spamu i nie ujawnię nikomu Twojego adresu!

Dlaczego tutaj piszę?

Możesz zastanawiać się dlaczego piszę ten blog i dlaczego poświęcam na to swój czas. Powodów jest kilka, tutaj chciałem wspomnieć o kilku podstawowych:

  • Mało kto w Polsce stara się szerzyć praktyczną wiedzę o samodzielnym inwestowaniu w przystępny sposób
  • Wiele osób, które znam i które posiadają środki na rozpoczęcie inwestowania, boi się wziąć kwestie własnego majątku w swoje ręce – swój wybór motywując głównie brakiem odpowiedniej wiedzy. Wpisy tutaj zawarte (oraz moje własne doświadczenie) mają na celu udowodnienie, że inwestując z głową, można to zrobić bez przepłacania za pośrednictwo!
  • Czytając o ciekawym zagadnieniu związanym z inwestowaniem, chcę utworzyć tutaj jego syntezę, rodzaj notatki

Opisuję różne zagadnienia w oparciu o własne doświadczenia i informacje. Przedstawione metody i narzędzia inwestycyjne mogą nie mieć bezpośredniego przełożenia na Twoją sytuację życiową i finansową. Mając to na uwadze jeśli cokolwiek co przeczytasz na tym blogu uznasz za wartościowe, to daj mi o tym znać w komentarzu lub w wiadomości!

Warto jeszcze żebyś wiedział, że treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Polecane strony

Poniżej lista miejsc i narzędzi, które polecam:

  • Wyszukiwarka numeru księgi wieczystej po adresie lub na podstawie numeru działki, portal przeglad-finansowy.pl – Numer Księgi Wieczystej
  • FinansoweBlogi.pl to agregator wpisów z najlepszych polskich blogów finansowych. Wszystkie blogi finansowe w jednym miejscu – również ten!